English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رییس خانه فرهنگ ایران در لاهور با سرپرست مرکز دینی آموزشی بلال

علی‌اکبر رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور از مرکز دینی آموزشی بلال در لاهور بازدید و با سرپرست این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،  پیر شفاعت رسول یکی از شخصیت های برجسته اهل سنت ( شاخه بریلوی) و سرپرست این مرکز است که در این دیدار در خصوص گسترش همکاری و فعالیت‌های دو جانبه و همچنین اتحاد بین مسلمین بحث و گفتگو بعمل آمد.

پیر شفاعت رسول دراین دیدار درسخنانی گفت: مرکز بلال در سال ۲۰۰۰ میلادی در منطقه گرهی شاهو فعالیت های خود را آغاز نمود و در سال ۲۰03 میلادی به این مرکز منتقل شد. هدف اصلی تاسیس این مرکز علاوه بر آموزش تعالیم دین مبین اسلام، گسترش فعالیت های قرآنی و تاکید بر اتحاد امت مسلمین و همچنین اتحاد بین الادیان است.

پیر شفاعت رسول  درادامه سخنان خود اظهارداشت:هر ساله بسیاری از شخصیت های دیگر ادیان چون سیک ها، مسیحی ها و هندو ها از این مرکز بازدید می نمایند. همچنین به منظور تاکید بر اتحاد بین الامسلمین هر ساله کنفرانس، سمینار و برنامه های مختلفی در این مرکز برگزار می گردند که در آن شخصیت های برجسته از مسالک مختلف چون برادران اهل تشیع، اهل حدیث، دیوبندی وغیره شرکت نموده و نقش مهم خود را در مسیر اتحاد بین الامسلمین ایفا می کنند.

وی درادامه افزود:متاسفانه در وضیعت کنونی جهان که قدرت های غربی و دشمنان اسلام در پی ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان هستند ما بیش از پیش نیازمند اتحاد هستیم. در این ایام محرم که همه در سوگ شهادت نوه حضرت رسول اکرم (ص) هستند برخی از ذاکرین اهل تشیع متاسفانه از کلماتی بسیار نادرست و مخالف شأن خلفای راشدین، مرتکب اهانت خلفاء و اصحاب می شوند که نه تنها عملی غیر اخلاقی بلکه عامل ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان می شود. لذا باید این گونه عوامل تفرقه انگیز را شناسایی شده و به عموم مردم معرفی شوند. مرکز بلال آمادگی خود را در خصوص همکاری و اتحاد بین المسلمین با جمهوری اسلامی ایران به خود نیز یکی از بزرگترین مرکز اتحاد بین الامسلمین است و را اعلام می کند.

علی اکبر رضایی فرد رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور ضمن قدردانی از این دعوت و بازدید، گفت: بدون شک در وضعیت کنونی جهان اسلام اتحاد یکی از ضروری ترین نیاز مندی ها است. همانگونه که اشاره نمودید جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب عظیم اسلامی نه تنها بر اتحاد بین المسلمین تاکید فراوان داشت، بلکه فعالیت های چشمگیری نیز در این زمینه داشته است.

وی درادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران هر ساله به مناسبت های مختلف کنفرانس و سیمینارهای ملی و بین المللی با حضور علما، مشایخ و دیگر شخصیت های برجسته بین الادیان را برگزار می نماید. خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور به عنوان نماینده فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان از آغاز فعالیت های خود سعی بر این داشته است که به عنوان پلی مستحکم در مسیر نزدیک و گسترش روابط دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان را ایفا نماید و در این خصوص برنامه های مختلف فرهنگی، علمی و مذهبی مختلف را با همکاری احزاب مذهبی مختلف در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور برگزار نموده که با استقبال گرم مردم روبرو بوده است.

رضایی فرد در ادامه افزود: بدون شک در هر مسلک و مذهبی عناصری هستند که در پی ایجاد اختلاف و تفرقه هستند و این عناصر از دست اندرکاران قدرتهای غربی و استعماری هستند که باید شناسایی شده و به عموم مردم معرفی شوند. در این جا لازم به ذکر است که چنین افرادی نمی توانند نماینده یک مسلک یا مذهبی باشند و گفته های این افراد نباید به صورت جدی گرفته باشند بلکه باید اینگونه افراد را شناسایی کنیم. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران در یکی از فتاوای خود توهین و اهانت به هر گونه مقدسات برادران اهل سنت را حرام قرار داده است و کسانی که در ایران مرتکب چنین امری شوند به سختی مجازات می شوند.

در ادامه از مسجد شبیه بیت المقدس در مرکز بلال نیز بازدید شد. یکی از خصوصیات این مسجد این است که این مسجد به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین، شبیه بیت المقدس ساخت شده است. آیاتی که در مسجد نوشته شده اند آیاتی هستند که در مسجد بیت المقدس نوشته شده اند.

علی اکبر رضایی فرد با راهنمایی آقای حسین رسول فرزند بزرگ  پیر شفاعت رسول از بخش های مختلف مرکز بلال بازدید نمود. مرکز بلال دارای ساختمانی بزرگ و محیطی بسیار زیبا است. کتابخانه اصلی این مرکز که اکنون در حال ساخت و ساز است، ظرفیت یک میلیون کتاب را دارد. به گفته حسین رسول این کتاب خانه انشاءالله طی دو الی سه ماه آینده آماده و کار جمع آوری کتاب ها آغاز خواهد شد. لازم به ذکر است این کتابخانه می تواند یکی از بزرگترین و پرمحتوا ترین کتابخانه های شهر لاهور به شمار رود.

در پایان پیر شفاعت رسول ضمن پذیرایی از رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور کتبی از خود را به عنوان یادبود اهدا کرد.

انتهای پیام/


٠٧:٢٩ - 1399/06/20    /    شماره : ٧٥٦٧٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد