منو اصلی
اخبار > يكشنبه‌ها با سينماي ايران در روسيه


  چاپ        ارسال به دوست

يكشنبه‌ها با سينماي ايران در روسيه

به همت رایزنی فرهنگی کشورمان، روزهای فیلم ایران در روسیه با نمایش فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، روزهای فیلم ایران در روسیه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه و با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با نمایش فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار با دوبله روسی به صورت (آنلاین) آغاز شد.

بر این اساس، به مدت 16 هفته تا عید نوروز، هر یکشنبه یک فیلم ایرانی با زیرنویس یا دوبله روسی در ساعت ۱۷ از پلتفرم آنلاین PERSOKINO پخش خواهد شد و مخاطبان با ثبت‌نام رایگان می‌توانند این فیلم‌ها را در زمان اکران تماشا کنند.

در روزهای فیلم ایران آثاری چون «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داوودی، «کفش‌هایم کو» به کارگردانی کیومرث پور احمد، «طعم شیرین خیال» به کارگردانی کمال تبریزی، «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی، «سکوت رعنا» به کارگردانی بهزاد رفیعی، «شیار 143» و «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار به نمایش درخواهند آمد.

فیلم‌های ایرانی به دلیل محتوای اخلاقی و مضامین انسانی آن مورد توجه مخاطبان روس زبان قرار دارد و همواره در جشنواره‌های مختلف سینمایی روسیه آثاری از سینماگران ایرانی موفق به اخذ جایزه می‌شوند.

انتهای پیام/ص


١١:٠٥ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٩٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٠خروج