منو اصلی
اخبار > نمایشگاه «ایران از نگاه هنرمندان ارمنی» به پایان رسید


  چاپ        ارسال به دوست

با بیان نکاتی در باره ادوار تاریخی هنر ایرانی؛

نمایشگاه «ایران از نگاه هنرمندان ارمنی» به پایان رسید

نمایشگاه «ایران از نگاه هنرمندان ارمنی» که با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و اتحادیه نقاشان این کشور برگزار شده بود، با بیان نکاتی در باره ادوار تاریخی هنر ایران به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه «ایران از نگاه هنرمندان ارمنی» که با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و اتحادیه نقاشان این کشور پس از معرفی برگزیدگان مسابقه سراسری «ایران از نگاه هنرمندان ارمنی» در محل این اتحادیه برگزار شده بود با برگزاری سخنرانی ادوار تاریخی هنر ایران پایان یافت.

در ابتدای این برنامه، سورن صافاریان، رئیس اتحادیه نقاشان ارمنستان، برگزاری این برنامه ابتکاری و جدید و استقبال گسترده علاقه‌مندان از آن که منجر به دو بار تمدید زمان برگزاری آن شد را تجربه‌ای ماندگار در همکاری‌های فرهنگی و هنری دو کشور خواند و ابراز امیدواری کرد این همکاری‌ها بیش از پیش گسترش و تداوم یابد.

سیدحسین طباطبایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان همکاری، همراهی و تلاش سورن صافاریان و همکارانش را در برگزاری این رویداد مهم هنری ستود و اجرای این برنامه را در راستای تعمیق شناخت مردم ارمنستان از تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم مردمان کشور دوست و همسایه شان ایران دانست.

وی به نشان سپاس، لوح تقدیر رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را به رئیس اتحادیه نقاشان ارمنستان تقدیم کرد و گفت: امید است با نگاه مثبت و عمل گرایانه سورن صافاریان در آینده شاهد گسترش چشمگیری در مناسبات جامعه هنری دو کشور باشیم.

در ادامه برنامه، خانم ایوِت تاجاریان، مدرس تاریخ هنر در دانشگاه دولتی ایروان و پژوهشگر موزه ماتناداران ایروان به ایراد سخنرانی خود در خصوص ادوار تاریخی هنر ایرانی پرداخت.

مروری بر تاریخ تطور هنر ایرانی از دوران باستان تا به امروز، مکاتب و سبک‌های نگارگری ایرانی و نقش هنرمندان ارمنی ایرانی در تحولات جدید هنر ایران از جمله سرفصل‌های سخنرانی وی بود.

این برنامه با استقبال وسیع علاقه‌مندان مواجه شد و جمع قابل توجهی از دوستداران هنر ایرانی را پذیرا بود.

بازدید معاون دبیر کل سازمان ملل متحد از مسجد کبود ایروان

میگل آنخل مورادینوس، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد که طی سفر کاری در ایروان به سر می‌برد، با حضور در مسجد کبود ایروان از بخش‌های مختلف این مجتمع تاریخی و فرهنگی بازدید کرد.

در این دیدار، رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان توضیحاتی در خصوص تاریخ مسجد و فعالیت‌های مختلف فرهنگی ـ آموزشی آن ارائه داد.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین، طی بازدید از نمایشگاه دائم مراحل بازسازی مسجد، کتابخانه و نمایشگاه دائم صنایع دستی ایرانی با بخشی از فعالیت‌های گسترده مسجد جامع کبود ایروان که چون نگینی در قلب این شهر می‌درخشد، آشنا شد.

گفتنی است؛ مسجد کبود ایروان به منزله یکی از مراکز تاریخی این شهر غالبا در برنامه بازدید مقامات عالی رتبه کشورهای مختلف جهان در سفر به ارمنستان قرار می‌گیرد.


انتهای پیام/ص


٠٧:٢١ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٩٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج